Xiaomi elektromos roller felpumpálása közben 2 problémával fogsz találkozni. Az egyikkel az első kerék felpumpálásakor, a másikkal a pumpa levételénél. Mutatok rájuk megoldást.
Xiaomi elektromos roller felpumpálása – 1. rövid a szelep
A Xiaomi elektromos rollerek első kerekének szelepe túl rövid ahhoz, hogy a hagyományos pumpákkal fel tudd fújni. A hátsó kerék felpumpálása menni fog, az első keréké nem.
Elvileg a rollerhez jó esetben adnak egy szelephosszabbítót, az viszont elég ügyetlen. Próbálkozhatsz vele, de mutatok egy jobb megoldást.
Egy felkészültebb bringaboltban pár forintért tudsz venni egy belső szelepes szeleptoldót, vagy szelephosszabbítót. Ennek lényege, hogy felcsavaráskor nem (pontosabban nem nagyon) engedi el a nyomást. A defektek elkerülése érdekében jó mielőbb keményre fújni az új elektromos rollerek kerekét (A megfelelő keréknyomás részletei itt: Xiaomi M365 keréknyomás), ezért mielőbb szerezz be egy ilyen szeleptoldót:
Xiaomi elektromos roller felpumpálása – 2. elszökik a levegő
A Xiaomi rollered kerekének felpumpálása után a pumpa lecsavarásakor egy szisszenés kíséretében több-kevesebb nyomás el is szökik a kerékből.
Ennek 2 megoldása van. Az elsőt évek óta használom, a másikat enyhe pénzkidobásnak tartrom:
- Pumpálás előtt fújok egy kis WD 40 olajat a szelep menetére, vagy a szeleptoldó fejének belsejébe. Ettől sokkal könnyebben és gyorsabban letekeredik a pumpa a kerékről, és minimális levegő fog elszökni.
Hogy elég nyomás maradjon az elektromos roller kerekében, picit keményebbre fújom a kelleténél. Ezért, ha el is szökik valamennyi levegő, még akkor is minden rendben lesz. - Fórumokon sokan dicsérik a Xiaomi akkus pumpáját, amivel ennek levételekor kevés levegő szökik el, és a pumpa automatikusan az előre beállított értékre fújja fel a roller kerekét. Kétségkívül elegáns megoldás.
Én azonban 6 bar nyomáson használva, nagyjából 2 havonta fújom fel a kerekeket. Ilyen ritka használat mellett inkább egy nyomásmérős biciklipumpa mellett döntöttem, amivel a kerekek felpumpálása 3 perces művelet.
3 hozzászólás “Xiaomi elektromos roller felpumpálása”
Szia. A minap visszavittem a XIAOMI Mi Essential elektromos roller (FBC4022GL) rollert mert nem boldogultam a kerék pumpálással, ( a tanácsaidat ezután kaptam meg) 250W 5100ma aksi gyenge motor. Én 90Kg vagyok és Pécsen lakok ami elég dombos. A rollert leginkább nyaralások alkalmával használnám boltba járás stb.
Megkérlek segits nekem 1-2 tipus kiválasztásához, és abban hogy hol lehet beszerezni megvásárolni. Tudtommal a kormány elé van terjesztve elfogadásra a szabályozás, 350W motor, 25Km/ó max sebességig bicikli,e-fölött robogó (bukósisak biztosítás Stb.) Én 350W, 25Km/ó -ig szeretnék vásárolni robogót. (69 éves vagyok ezért kell a segitség) Előre is köszönöm a segítségedet.
Szervusz! A pécsi dombokra meglátásom szerint az Essential, 1S és Scooter 3 sem a legideálisabb választás. Legfeljebb a kertvárosi részen lehet velük elfogadhatóan közlekedni. Én a Pro 2 vagy Ninebot G30 modellek közül válogatnék (ezek beleférnek a 350W-os határba). A kisebb rollereknél nem is mindig a motorerő okozza a gondot, hanem a gyorsan merülő akku. A rollernek ugyanis leginkább 100%-70% közötti töltöttségnél van a legnagyobb ereje. Utána már eléggé elgyengül. A nagyobb akkuk (10.000 mAh kapacitás felett) tovább bírják a dombok megmászását. A kreszhez: hogy hogyan módosul, az sajnos akkor lesz biztos, amikor már jóváhagyták. Addig csak találgatni tudunk. Ha elektromos robogót szeretnél vásárolni, abban sajnos nem tudok tippet adni.
Köszönöm