Elektromos roller márkák a legfontosabb gyártók felsorolásával – elektromos roller vásárlásán gondolkodsz. Ezeket a márkákat biztosan érdemes mérlegelni, mert már mindegyikük letett valamit az asztalra.
Elektromos roller márkák
Az alább felsorolt lista messze nem az összes piacon kapható márkát fedi le. Azért sem sorolom fel az összeset, mert ahogyan terjednek az elektromos rollerek, úgy egyre több gyártó szeretné meglovagolni ezt a piacot.
Átverős elektromos roller márkák
Ennek a vásárlók nem mindig örülnek. Sok márka ugyanis csak el akarja adni a rollert, és annyi. Könnyen belefuthatsz olyan típusokba, amelyeknek az alkatrész utánpótlása, és a szervizelése sem túlzottan megoldott. Márpedig pótalkatrészre minden márka esetén szükséged lesz.
Elektromos roller márkák listája
Az ismertebb, megbízhatóbb márkákat sorolom fel.
A lista sorrendje nem tükröz minőségi rangsort.
- Xiaomi – talán a legelső gyártó, aki időben ráfeküdt az elektromos rollerek elterjedésének hullámára. Kis kategóriás, munkába járós rollereket gyártanak. Talán ez a márka olyan az elektromos rollerek között, mint anno a T-modell volt az autók elterjedése idején.
A Xiaomihoz nagyon könnyű alkatrészt szerezni, és sok szervizes ért a javításukhoz.
Eladó Xiaomik-ért kattints ide. - Kaabo – itt kezdődik a lengéscsillapított izomrollerek kategóriája. Legnépszerűbb modelljük a Mantis, amiből létezik 8 és 10 colos kerekű, valamint hátsó- és összkerék-hajtású. Én egy dulpamotoros Mantis 8-at használok, de a fórumokon talált visszajelzések alapján a 10-es változat az igazán kényelmes választás.
- Kugoo – Gyakorlatilag a Kaabo alternatívája. Hasonló erejű és hatótávú rollereket gyárt, mint akár a Kaabo, csak olcsóbban.
- Inokim – Izraeli e-roller gyártó, ezért a márka kiejtése nem „Ájnokim”, ahogy angolul mondanánk, hanem egyszerűen, fonetikusan, magyar kiejtéssel: „Inokim”.
Már-már kultmárkának pozicionáljá magukat az egyedi dizájnal, minőséggel. Akinek Inokimje van, az olyan, mintha autóban Audid, Mercedeszed vagy BMW-d lenne. Mélyebben kell érte a zsebbe nyúlni. - Ninebot – A Xiaomi konkurenciájának, vagy inkább alternatívájának mondható. Jó minőségű, hasonló, vagy jobb paraméterekkel rendelkező rollereket gyárt, mint a Xiaomi. A Ninebot a cikk írásának időszakában meglépte azt, amit a Xiaomi elbaltázott.
Ugyanis a Xiaomi jelenleg legújabb Mi Scooter 3-as modellje is csak 8,5 colos kerekekkel szerelt, cserébe viszont elég drága. A Ninebot szinte mindegyik valamit érő modelljének 10 colos kereke van, ami hatalmas plusz a menetkomfort terén.
Nagyjából úgy is mondhatjuk, hogy ami a Xiaomi rollerekből hiányzik, azt a Ninebot ugyanolyan minőség mellett beletette a saját rollereibe. - Dualtron – jó minőségű rollerek hírében járnak. Főleg a magasabb kategóriában. Számomra a márka legkülönlegesebb darabja a Dualtron Mini. Ezt éppen azoknak találtak ki, akik már nem gyenge rollerrel szeretnének közlekedni, de nem akarnak dög nehéz, és hatalmas rollereket pakolgatni nap, mint nap.
A Mini erős, 20 kg körüli súlyú, lengéscsillapítós, gyors, nagy a hatótávja, van minőségi LG cellás változatban is (a cikk írásának idején biztosan). - Nami – Az elektromos rollerek Ferrarija. Teljesítmény, kényelem és hatótáv szempontjából kiemelkedő darab. Nem kimondottan az a mindennapi, munkába járós típus.
- WeR Mamba – A magyar elektromos roller. Vannak a Xiaomihoz hasonló kicsi, és a Dulatronhoz vagy Kaabo-hoz hasonló nagy rollereik is.
3 hozzászólás “Elektromos roller márkák”
Szia!
Szeretnék venni egy elektromos rollert napi szintű használatra munkába járáshoz. Minden nap ingázok vonattal Budapestre és a vasútállomáshoz való kijutáshoz szeretném használni, ez nagyjából egy 2 km-es utat jelent egy irányban, 10-15% körüli emelkedőkkel. Mivel a házam egy murvás burkolatú utcában van, így egy párszáz méteres szakaszt viszonylag rossz minőségű úton kell megtennem, ráadásul emelkedőn (illetve visszafelé lejtőn). A murvás „burkolat” miatt olyan e-rollert kerestem, amin van valamilyen szintű lengéscsillapítás, jobban alkalmas terepre. Én ezt a rollert néztem ki: https://erollerbolt.hu/termekek/esegway-elektromos-roller/
Az lenne a kérdésem, hogy ez a márka, illetve konkrétan ez a típus mennyire megbízható, illetve alkalmas a napi használatra? Ha semmiképpen nem ajánlanád a megvételét, akkor milyen más márkájú/típusú e-roller jöhetne szóba, ami hasonló paraméterekkel (terepre alkalmas, nem okoz gondot a 10-15%-os emelkedő) bír és legfeljebb 300.000 Ft-ba kerül?
Előre is köszönöm a válaszodat!
Szia, úgy tűnik a támasztott feltételeid alapján ez az a roller, ami mindegyik kritériumot teljesíti. Ezzel a konkrét rollerrel sajnos nincs tapasztalatom. Hasonló célra én egy Dualtron Mini-t vásárolnék, de annak sajnos picit magasabb az ára.
Köszönöm a válaszodat, a Dualtron Mini valóban más árkategória, így akkor az Esegwayt választom, remélem beválik.